2021 Bloomnet Sp. z o.o., All Rights Reserved

Trenażer rowerowy NOZA S: pięć powodów, dlaczego warto go mieć

  • Aktualności
  • -
  • 2 marca 2021
Trenażer rowerowy NOZA S: pięć powodów, dlaczego warto go mieć

 Zastanawiasz się, który trenażer wybrać? Jeśli szukasz inteligentnego sprzętu dla bardziej wymagających użytkowników, warto poznać Xplova NOZA S Interactive Smart Trainer. Oto czym może pochwalić się nasz trenażer rowerowy smart z napędem bezpośrednim (direct drive).

 

1. Współpraca z gigantem IT

Nowe technologie od lat coraz śmielej wkraczają do branży sportowej. Dotyczy to również kolarstwa, dlatego też od 2015 r. właścicielem marki Xplova jest Acer, jeden z największych producentów sprzętu komputerowego i oprogramowania na świecie. Od tego momentu produkty Xplova wskoczyły na jeszcze wyższy poziom technologiczny, a interaktywny trenażer rowerowy NOZA S jest jednym z efektów tej współpracy.        
 

2. Realistyczne wrażenia

NOZA S Interactive Smart Trainer pozwala zawodnikom realizować nawet bardzo intensywne plany treningowe. Zastosowane parametry techniczne sprawiają, że sprzęt Xplova wyróżnia się na tle wielu trenażerów rowerowych typu smart w tym przedziale cenowym.

NOZA S oferuje przede wszystkim moc sięgającą 2500 W (przy 58 km/h) oraz możliwość symulowania podjazdu o nachyleniu nawet do 18 % (przy 70 kg). Uwagę zwraca też koło zamachowe o wadze 5,9 kg, a także dokładność pomiarowa. Jeśli chodzi o tę drugą, zawodnik może mierzyć prędkość oraz moc z dokładnością do 2,5 % (wiele trenażerów smart oferuje dokładność na poziomie 3-5%).

Trenażer Xplova jest też kompatybilny z większością rowerów szosowych i górskich: szosa - 650C, 700C (28"), MTB - 24", 26", 27,5" (650B), 29".


3. Duża moc, ale mały hałas

Nie każdy może przeprowadzać trening stacjonarny w dużym domu lub własnym garażu. Dla wielu kolarzy pozostaje tylko salon w mieszkaniu, dlatego przy zakupie często zwraca się uwagę na poziom hałasu generowanego przez trenażer.

Jak doskonale wiesz, niektóre trenażery mogą być głośniejsze, inne cichsze. NOZA S należy zdecydowanie do tej drugiej grupy. W niektórych trenażerach rowerowych smart, przy symulowanej prędkości 30 km/h, poziom dźwięku wynosi 64, a czasami nawet ponad 70 dB. W przypadku NOZA S, gdzie zastosowano specjalny pasek transmisyjny, jest to tylko 58 dB. Trenażer Xplova skutecznie redukuje też powstające wibracje, a dobrą przyczepność do podłoża zapewniają m.in. gumowe osłony.


4. Trenażer z aplikacją Xplova Workout Plus


Zawodnicy mają do dyspozycji specjalną aplikację Xplova Workout Plus, która pozwala w pełni korzystać ze wszystkich funkcji NOZA S. Narzędzie dostępne jest za darmo w Google Play i App Store, a jego najważniejsze funkcje to m.in.:
 

  • regularne i szybkie aktualizacje sprzętu,
  • sterowanie trenażerem,
  • budowanie planów treningowych,
  • przesyłanie uzyskiwanych wyników na różne platformy (np. Xplova, Strava, TrainingPeaks),
  • zdalna rywalizacja z innymi kolarzami,
  • dostęp do bogatej bazy tras.


5. Połączenie z ulubionymi narzędziami

Xplova Workout Plus to jednak oczywiście nie wszystko. Trening na NOZA S nigdy nie jest monotonny także z tego względu, że trenażer można wygodnie łączyć z innymi najpopularniejszymi aplikacjami. Dzięki zastosowaniu technologii ANT + FE-C i Bluetooth Smart, użytkownik może podłączyć trenażer nie tylko do komputera rowerowego, ale też takich aplikacji jak Zwift, Onelap, RGT Cycling, ROUVY, TrainerRoad czy Kinomap.  
***

Chcesz jeszcze bliżej poznać trenażer NOZA S?
Zajedź do naszej oferty i zatrzymaj się TUTAJ.
 
 

 

 

Zobacz podobne wpisy

Xplova X2 – inteligentny komputer rowerowy dostępny także w Polsce
Informacje prasowe
13 maja 2021
Xplova X2 – inteligentny komputer rowerowy dostępny także w Polsce

Należąca do grupy Acer marka Xplova, wprowadza na polski rynek kolejny produkt dla kolarzy. Tym razem będzie to...

Czytaj dalej
Mistrz Polski Marcin Świerc ocenia trenażer Xplova NOZA S
Aktualności
13 kwietnia 2021
Mistrz Polski Marcin Świerc ocenia trenażer Xplova NOZA S

Interaktywny trenażer Xplova trafił już nie tylko do pierwszych polskich sklepów, ale też do pierwszych zawodowych...

Czytaj dalej
Bn sales o wpływie pandemii na popularność trenażerów
Aktualności
29 marca 2021
Bn sales o wpływie pandemii na popularność trenażerów

Eksperci bn sales znaleźli się wśród dystrybutorów, którzy w portalu naszosie.pl oceniali aktualną sytuację na rynku...

Czytaj dalej