2021 Bloomnet Sp. z o.o., All Rights Reserved

Mistrz Polski Marcin Świerc ocenia trenażer Xplova NOZA S

  • Aktualności
  • -
  • 13 kwietnia 2021
Mistrz Polski Marcin Świerc ocenia trenażer Xplova NOZA S

Interaktywny trenażer Xplova trafił już nie tylko do pierwszych polskich sklepów, ale też do pierwszych zawodowych sportowców. Wrażeniami z treningu podzielił się z nami właśnie czołowy biegacz górski

 

Xplova NOZA S to propozycja nie tylko dla kolarzy. Z naszego trenażera z powodzeniem mogą korzystać też triathloniści i biegacze, ponieważ w ich przypadku trening stacjonarny również odgrywa bardzo ważną rolę. Aby sprawdzić, jak NOZA S prezentuje się w "warunkach bojowych", zaprosiliśmy do testów Marcina Świerca, ultramaratończyka, jednego z najbardziej utytułowanych polskich biegaczy górskich.  

Liczne sukcesy Marcina znajdziecie TUTAJ, my przypomnimy tylko, że jest on medalistą mistrzostw Polski w długodystansowych biegach górskich, czołowym zawodnikiem mistrzostw świata i pierwszym Polakiem, który wygrał jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie – The Great Wall Marathon w Chinach.

 

 

Ogromna moc, ale też cisza i stabilność

Biegi górskie mają zupełnie inną specyfikę, niż tradycyjne płaskie. Wynika to nie tylko z górskiego charakteru tras, ale przede wszystkim z bardzo dużych przewyższeń. Marcin Świerc w swojej karierze mierzył się z przewyższeniami wynoszącymi nawet +/- 6775 m, dlatego nic dziwnego, że podczas testów zwracał szczególną uwagę na generowaną przez trenażer moc i symulowane podjazdy. Oba wspomniane parametry - moc do 2500 W oraz nachylenie do 18% - ocenił bardzo wysoko.

 

- Na plus zapisuję też cichą pracę trenażera (58 dB przy 30 km/h - przyp. bn sales), stabilne i szerokie nogi, łatwość montażu oraz to, że trenażer ma napęd bezpośredni. Nie potrzeba opony, bo urządzenie zastępuje całe tylne koło -mówi zawodnik.Jego uwagę zwróciły też rozmiary trenażera. Samo koło zamachowe waży 5,9 kg, ale taka masa jest niezbędna, aby jazda na trenażerze była realistyczna. Urządzenie jest również przystosowane do wyższych temperatur, jakie mogą towarzyszyć pracy koła zamachowego. Dzięki temu możliwa jest jednak minimalizacja hałasu. Warto bowiem pamiętać, że urządzenia z dodatkowym przepływem powietrza lub własnym wiatrakiem, są znacznie głośniejsze. Trenażer Xplova, dzięki swojej konstrukcji, jest więc jednym z najcichszych urządzeń na rynku.

 

 

Aplikacja Workout Plus warta uwagi

- Dużą zaletą jest własna aplikacja, która umożliwia m.in. zaplanowanie i przeglądanie treningów - zwraca uwagę mistrz Polski.

 

Aplikacja Xplova Workout Plus jest dostępna za darmo w Google Play i App Store. Narzędzie pozwala w pełni korzystać z możliwości NOZA S, a do jego najważniejszych funkcji należą też m.in. przesyłanie wyników na różne platformy (Strava, TrainingPeaks itd.) oraz dostęp do bazy tras.  

Pewnym ograniczeniem dla Marcina był za to brak pomiaru kadencji. Xplova NOZA S rzeczywiście jej nie mierzy, ale i tak nie powinno być to problemem. Jeśli chcemy w pełni wykorzystać możliwości wirtualnej jazdy, możemy skorzystać z dowolnego czujnika na Bluetooth/ANT+ lub sparować posiadany miernik mocy (o ile taki posiadamy). Inaczej mówiąc, jeśli przy rowerze mamy odpowiedni sensor, można go połączyć z aplikacją i w ten sposób mierzyć kadencję.

Zdaniem Marcina Świerca, w ogólnej ocenie, trenażer Xplova okazał się bardzo przydatny jako uzupełnienie treningu biegowego.

- Ogromne braki na stanach magazynowych sklepów sprawiają, że już teraz polecam zaopatrzyć się w ten trenażer - podkreśla zawodnik.

 

Fot. Jan Nyka/marcinswierc.pl

 

 

 

 

 

Zobacz podobne wpisy

Xplova X2 – inteligentny komputer rowerowy dostępny także w Polsce
Informacje prasowe
13 maja 2021
Xplova X2 – inteligentny komputer rowerowy dostępny także w Polsce

Należąca do grupy Acer marka Xplova, wprowadza na polski rynek kolejny produkt dla kolarzy. Tym razem będzie to...

Czytaj dalej
Mistrz Polski Marcin Świerc ocenia trenażer Xplova NOZA S
Aktualności
13 kwietnia 2021
Mistrz Polski Marcin Świerc ocenia trenażer Xplova NOZA S

Interaktywny trenażer Xplova trafił już nie tylko do pierwszych polskich sklepów, ale też do pierwszych zawodowych...

Czytaj dalej
Bn sales o wpływie pandemii na popularność trenażerów
Aktualności
29 marca 2021
Bn sales o wpływie pandemii na popularność trenażerów

Eksperci bn sales znaleźli się wśród dystrybutorów, którzy w portalu naszosie.pl oceniali aktualną sytuację na rynku...

Czytaj dalej